Технологія виробництва


Виробництво за Австрійською технологією EVGТехнологія EVG 3D – це досить нова економічна тришарова система.  3D панелі складаються з пінополістирольного наповнювача товщиною від 50  до 200 мм, розташованого між двома плоскопаралельними зварними сітками з дроту (покривної сітки) і похилої діагональної арматури (розкосів), яка пронизує пінополістироловий наповнювач і приварюється до контуру арматурної ферми.

В результаті виходить відносно легка тривимірна стрижнева система підвищеної жорсткості. Зазор між пінополістироловим наповнювачем і сітками, що покривають, становить від 13 до 19 мм. 3D панелі – високотехнічні елементи, що виготовляються за допомогою автоматичних зварювальних апаратів для дротяної сітки EVG типу 3D/48. Стандартна ширина 3D панелей становить 1, 20 м (1, 00 м), а довжина варіюється (з кроком в 10 см) за потребою.

3D панелі поставляються у вигляді окремих складальних одиниць на місце будівництва, де з них можна легко створити просторову конструкцію стін і плит. Для виконання швів між 3D панелями є сполучні сітки. Таким чином створюється безперервна сіткова структура (арматура) усієї конструкції.

У процесі зведення будівлі на обидві зовнішні поверхні цієї «сухої» структури наноситься шар бетонного розчину (торкрет-бетону) товщиною від 40 до 60мм, або вручну, або (переважно) механічним способом.

Під час цього процесу пінополістироловий наповнювач 3D панелей виступає в ролі опалубки та основи під штукатурку. Як тільки бетон твердне, конструкція 3D набуває своєї структурної та функціональної міцності. В результаті виходить багатошарова система, в якій дві зовнішні залізобетонні оболонки з’єднуються між собою за допомогою просторової арматурної конструкції з діагональних стрижнів, і яка має значний опір зусиллям, що зсувають.

Щоб довести структурну ефективність 3D-конструкцій, відомі дослідні центри Австрії та інших країн провели безліч випробувань на стиск, вигин і зсув. Ці випробування показали, що всі основні теорії та методи розрахунків залізобетонних конструкцій можуть бути без обмежень застосовані і для конструкцій 3D. У свою чергу це означає, що, беручи до уваги особливі характеристики, всі національні та міжнародні стандарти для залізобетонних конструкцій дійсні і для конструкцій 3D.

Фізичні характеристики 3D конструкцій, такі як, теплостійкість, коефіцієнт звукоізоляції та вогнестійкість, визначалися в ході широких лабораторних випробувань або на підставі досить великого числа теоретичних розрахунків відповідно до вищезгаданих розрахунків структурної стійкості.

Таким чином, конструктивна система 3D – це економічна альтернатива традиційним конструктивним системам, яка відповідає всім міцним та фізичним вимогам, пов’язаним з будівельною фізикою. Крім того, вона дає змогу скоротити вагу будівель на 40%. Даний посібник призначений для ознайомлення інженерів із сучасними знаннями в галузі проектування конструкцій 3D та для забезпечення їх корисним та простим посібником з проектування. При цьому необхідною умовою використання даного керівництва є наявність достатніх знань традиційних правил проектування залізобетонних конструкцій.