Технологія будівництва


Проектування

individual-project

Будь-який проект може бути адаптований до технології будівництва із 3D панелей. За допомогою армованої панелі будівельна компанія може виконати буквально будь-яку примху клієнта як в плануванні зовнішньої архітектури будівель, так і в плануванні внутрішніх приміщень. Створюйте складні архітектурні форми (круглі, квадратні, похилі, сегментні), буквально будь-який дизайн. Оцініть свободу вибору архітектурно-дизайнерських рішень завдяки простоті технології та гнучкості роботи з армованими пінополістирольними плитами. Еркери, криволінійні стіни, арки – будь-які складні елементи можуть бути виконані без подорожчання вартості будівництва та особливих архітектурних переробок.

Всі методи проектування, які застосовують для традиційних будівельних систем, системні розрахунки об’ємного планування кімнат за допомогою сучасних комп’ютерних програм завдяки 3D панелям будуть доступнішими і простішими.

Фундамент

Digital StillCamera

Для монтажу стін будинку за цією технологією найбільше підходять два типи фундаменту – стовпчасто-стрічковий і монолітна плита. Для зведення стіни необхідна наявність арматурних випусків із фундаменту, причому зовнішні стіни повинні примикати до них однією стороною – зазвичай внутрішньою. Завдання цих випусків – запобігти зміщенню панелей, що монтуються, як по горизонталі, так і по вертикалі.

Випуски можна зробити двома способами. Перший – попередньо просвердлити отвори, встановити в них арматурні стрижні діаметром 10 мм з кроком 50 см відповідно до креслень проекту, а потім заповнити зазори цементним розчином. Простіший шлях (другий) – встановити стрижні в бетон, що ще не застигнув (арматурні стрижні потрібні для швидкого монтажу і служать зміцнювальною арматурою в примиканні пів-стіна).

Монтаж стін

Монтаж панелей починається від кута будівлі, а потім до цього “вузла” поступово приєднують нові панелі (щоб додати конструкції жорсткість). Панель розмірами 3 х 1,2 м монтується двома монтажниками на арматурні стрижувальні стрижні розташовані по периметру фундаменту кроком 500 мм, згідно проекту. Панелі кріпляться до арматурних стрижнів м’яким дротом. Для того, щоб домогтися належної жорсткості з’єднання панелей, необхідно встановити додаткові сітки, які за допомогою пневмопістолета скріплюються з сіткою панелі металевими скобами.

Отже, армовані 3D панелі для забезпечення жорсткості пов’язують воєдино:


39а)
сіткою з коміркою 50 х 50 шириною 300 мм, та на висоту плити. З метою створення суцільного сітчастого арматурного каркаса всі стики панелей, використовуючи в’язальний дріт, перекривають сполучними сітками: прямі стики – пряма сітка; зовнішні та внутрішні кути – сіткою зігнутою у формі літери “Г”, віконні та дверні укоси – сіткою у вигляді літери “П”. Прорізи по периметру з обох боків панелі підсилюють арматурними прутками, а їх кути – сіткою, що закріплюється під кутом 45 °.

б)м’яким дротом для в’язання каркасів за допомогою звичайного або реверсного гачка для в’язання дроту, кліщів або плоскогубців. Безперечно, найкращу продуктивність дає використання спеціальних пневматичних монтажних пістолетів, що з’єднують панелі або заставні елементи за допомогою металевих скоб (наприклад, у вигляді кільця діаметром від 8 до 15 мм), або повсюдно поширених електричних в’язчиків арматури.

Панелі можна підрізати до необхідного розміру – для цього потужними кусачками або болгаркою прорізають з обох боків арматурну сітку, а потім ножем – пінопластовий сердечник. Аналогічним способом виготовляють віконні та дверні отвори. При цьому великі завжди вирізують до установки панелей, а невеликі (під вікна у ванній кімнаті, отвори для вентиляції тощо) можна робити у вже зібраній стіні. Монтаж панелей 1 поверху займає 2-3 дні, залежно від площі будинку. Наприклад, будинок площею 100 м² можна змонтувати за 1 день.

Монтаж инженерних коммунікацій

Digital StillCamera

Переваги технології в тому, що монтаж внутрішніх інженерних мереж проводиться набагато простіше і швидше, ніж у будь-яких інших технологіях будівництва.

Після складання стін та перекриття між спіненим полістиролом та арматурною сіткою прокладають водопровідні труби, рукави під електропроводку, короби для електроарматури та дроти. Внутрішні канали в конструкції армованої панелі спрощують прокладання електропроводки, повітряних трубопроводів та опалення, водопостачання та каналізації. Монтаж рукавів під комунікації провадиться після завершення монтажу панелей, але до торкретування. Канали під комунікації випалюються в пінополістиролі дуже легко, за допомогою відкритого вогню чи будівельного фена.
Технологія така, що спочатку на стіні проводиться розмітка маршрутів прокладки мереж, потім по цій розмітці за допомогою а) фена нагнітає гаряче повітря (або будь-якого іншого засобу, здатного струменево подавати гаряче повітря), або б) за допомогою відкритого вогню газовим різаком у полістиролі виконуються необхідні траси для закладання мереж. Далі відповідні трубопроводи закладаються за металеву сітку отримані траси.

У разі жорстких або напівжорстких труб, металева сітка відкривається на відрізок необхідної довжини за допомогою кліщів або кутової шліфувальної машини з відрізним диском, і потім закривається з додатковою сіткою для утримування труб. Кінці дроту та випуски труб ізолюються. Це важливо! Монтаж згідно проекту у стіні всіх комунікацій (включаючи рукави для електропроводки), має бути завершений до процесу бетонування.

Торкретування

Сітчастий каркас панелей зв’язують воєдино, підсилюють арматурою, а потім наносять з двох сторін суцільну бетонну оболонку. Таким чином, стіни, перекриття та несучі елементи об’єднуються в єдину монолітну конструкцію, в результаті виходить панель, що складається з двох залізобетонних плит, що укладають між собою теплоізоляційний елемент.

Торкретування – нанесення на поверхню бетонних або залізобетонних конструкцій шару бетону або спеціальних будівельних розчинів. Розчин (торкрет) наноситься під тиском стисненого повітря, внаслідок чого частинки цементу щільно взаємодіють з поверхнею конструкції, заповнюючи тріщини, раковини та дрібні пори. Результат торкретування – підвищення міцності, морозостійкості.

Техничні переваги торкретування

Шар бетону товщиною всього кілька сантиметрів:

  • великою механічною міцністю (на 28сут – 40-60Мпа);
  • щільністю (2,4кгдм³);
  • морозостійкістю (не менше Мрз 300);
  • водонепроникністю (не менше В12);
  • високою адгезією до підкладки.

Поліпшуються фізико-механічні властивості бетону:

  • міцність навигин на 40% більше;

  • міцність на стиск на 15% більше;

  • модуль пружності на 5% більше;

  • усадка на 30% менше.

Економічні переваги торкретування

  • Висока продуктивність.

  • Низька собівартість.

До складу розчину для торкретування входять цемент, пісок або гравій крупністю до 8 мм. Склад 1:4-1:8, цемент не нижче марки 400. Можливе додавання прискорювачів схоплювання та твердіння (хлористий кальцій, рідке скло та інші добавки). Торкретування виконується в два-три прийоми. закрилася арматурна сітка (не менше 20 мм). Вже перший шар бетону частково закриває арматурну сітку і надає конструкції достатньої міцності (вона цілком здатна сприймати навантаження, що виникають під час будівництва). • другий шар бетону наносимо через 1,5-2 години після нанесення попереднього. Після нанесення другого шару вирівнюємо шар бетону та затираємо.

Товщина бетонного покриття сердечника 3D-панелі повинна становити не менше ніж 30 мм (питома міцність бетону – не менше ніж 250 даН/см²). Для панелі різного призначення товщина бетону може становити від 30 до 60 мм. Наприклад, для огороджувальної (не несучої) панелі 30 мм шару цілком достатньо.

Бетон наносять на стіни двума способами:

  • 1.шнековою або поршневою штукатурною станцією (найвища продуктивність при торкретуванні)
  • 2.хопер-розпилювачем (інша назва якого бункер-пістолет) ємністю 5-10 кг з компресором (тиском не менше 8 кг). Середня продуктивність торкретування панелей за допомогою одного ручного розпилювача становить 100 м2 (при товщині шару 2 см).

Монтаж покрівлі

Після будівництва коробки формуємо покрівлю, яка також може бути виконана з 3D панелей, причому будь-якої конфігурації згідно креслення (виконання покрівлі з інших матеріалів дорожче на 15-25%). Пристрій покрівлі із застосуванням 3D-панелі не вимагає зведення спеціальної кроквяної системи. Для влаштування покрівлі при будівництві будинків та котеджів із застосуванням 3D-панелей панелі покрівлі можуть встановлюватися під будь-яким кутом, що дозволяє реалізовувати задум архітектора. Після укладання бетону конструкція покрівлі стає частиною монолітної конструкції будівлі. Перекриття виконує роль утеплювача, а суцільна рівна поверхня покрівлі дозволяє використовувати будь-який тип або вид покриття.

Оздоблення

Після завершення будівельно-монтажних робіт слід перейти до виконання оздоблювальних робіт – шпаклювання, встановлення дверей та вікон, фарбування, влаштування підлог, електротехнічних робіт. Зовнішнє оздоблення може бути виконане за бажанням: від відносно не дорогої «шуби» до всіляких сучасних оздоблювальних матеріалів, а також облицювання цеглою (бажано виконувати в процесі будівництва). На такі стіни можна наносити масивне оздоблювальне покриття.

Внутрішнє оздоблення будівлі також може бути будь-яким (від обклеювання шпалерами та фарбування, до природного каменю та облицювальної плитки). Не застиглий бетон дозволяє розширити поле для фантазії як у внутрішній, так і зовнішній обробці.

Отже, стіни, перекриття та несучі елементи поєднуються в єдину монолітну конструкцію. В результаті ми отримуємо монолітну, залізобетонну будівлю з утеплювачем усередині стін. Бетон, нанесений на 3D панелі, та додаткове армування металевою сіткою + арматура виявиться монолітом виключаючи будь-які можливі явища утворення тріщин через механічні та/або термічні впливи.

Крім того, при повній відсутності слідів закладення трас прокладання інженерних мереж у стінах – які зазвичай завжди видно при закладці їх при зведенні будівлі за традиційними технологіями – штукатурка буде рівно укладеною і за якістю з естетичної точки зору значно перевершуватиме відштукатурені стіни приміщень у будівлях. за традиційними технологіями.